Книга Владимира Викентьевича Лапина «Петербург. Запахи и звуки» теперь и на эстонском языке.
В этой книге история Санкт-Петербурга рассматривается сквозь призму запахов и звуков, наполнявших город в течение трех столетий. За первое издание книги («Европейский Дом», СПб, 2007) автор награжден Анциферовской премией в номинации «Лучшая научно-исследовательская работа о Санкт-Петербурге, опубликованная в 2005-2007 гг.».
Raamat „Peterburi lõhnad ja helid" on ajalooline pilguheit tsaariaegse Vene impeeriumi pealinna ja hilisema Venemaa tähtsuselt teise linna ajalukku läbi kolme sajandi. Seda ajalugu on vaadeldud läbi huvitava ja omapärase prisma – autor Vladimir Lapin lahkab, analüüsib ja kirjeldab Peterburi ajalugu selle linna tekitatud lõhnade ja helide kirjeldamise vaatepunktist. Raamatust saame teada, kuidas oli korraldatud olme ja elu nii aristokraatidel kui ka lihtinimestel, mis toimus Neevalinnas tormiliste revolutsiooni-sündmuste keerises, ning sellestki, kuidas elati külmas ja nälgides piiramis¬rõngas Teise maailmasõja päevil. Ja ei maksa unustada, et Peterburi on olnud ka eestlaste linn – enne Esimest maailmasõda elas siin ligikaudu viiskümmend tuhat eestlast. Teos on kirjutatud elavas ja mahlakas keeles ning autorile omase sooja huumorimeelega.
Vladimir Lapin, PhD. Lõpetanud Leningradi Riikliku Ülikooli 1977. aastal ajaloolasena. St. Petersburgi Euroopa Ülikooli professor. Uurimused peamiselt Venemaa sõjaajaloost 18. – 20. sajandi alguseni. Avaldanud mitu monograafiat ja enam kui sada teadusartiklit.